spełnij marzenie o czterech kątach

Kredyt hipoteczny

REKLAMA

FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

REKLAMA

FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania przy kredycie hipotecznym online.

Po co potrzebny mi doradca finansowy?

finanserka.pl

Z pomocy dobrego doradcy kredytowego warto skorzystać z kilku powodów. Przede wszystkim ekspert zapoznaje Cię ze wszystkimi ofertami banków, które aktualnie obowiązują na rynku. Z nim wybierasz najlepszą ofertę i za jego pośrednictwem składasz do banku wniosek kredytowy. Przez cały proces kredytowy doradca informuje Cię o działaniach banku, tłumaczy dokumenty kredytowe, kontaktuje się w Twoim imieniu z bankiem. Dzięki niemu nie tylko masz szansę wybrać najtańszy kredyt, ale także zaoszczędzać dużo czasu, gdyż załatwia za Ciebie formalności kredytowe.

finanserka.pl

Jaki jest koszt doradztwa kredytowego?

finanserka.pl

Doradztwo kredytowe jest bezpłatne. Nie tylko pierwszy kontakt, ale całość usługi. Klienci nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu skorzystania z pomocy doradcy. Prowizję doradcy pokrywa dana instytucja bankowa, na podstawie zawieranych wewnętrznych umów. W żaden sposób prowizja ta nie obciąża klienta.

finanserka.pl

Czy ekspert wylicza zdolność kredytową i koszty kredytu?

finanserka.pl

Tak, ekspert wylicza zdolność kredytową, oraz sprawdza historię kredytową (BIK). Zbiera od Ciebie tylko te informacje, które potrzebne są dla banku, aby wydać decyzję kredytową. Razem z Tobą dobierze warunki kredytu do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

» Koszty kredytu hipotecznego i wysokość raty

finanserka.pl

Ile czasu trwa uzyskanie kredytu?

finanserka.pl

To zależy od rodzaju kredytu i czasem od banku. Co do zasady najszybszy proces kredytowy jest w przypadku produktów gotówkowych (kredyt, pożyczka) i wynosi kilka dni roboczych. W przypadku kredytów hipotecznych czy konsolidacyjnych proces ten jest dłuższy. Bank ma 21 dni roboczych na wydanie decyzji kredytowej.

finanserka.pl

Czy jeśli mam krótki staż pracy, to mogę starać się o kredyt hipoteczny?

finanserka.pl

O kredyt hipoteczny mogą ubiegać się osoby zatrudnione na umowie o pracę zarówno na czas nieokreślony jak i określony. Krótki staż pracy nie przekreśla szans na kredyt, ale ważny jest czas, jaki pozostał do zakończenia umowy. Jeśli jest to co najmniej 12 miesięcy, bank nie będzie miał zastrzeżeń. W niektórych bankach kredyt można uzyskać również świadcząc usługi na podstawie umów cywilnoprawnych (zlecenie, dzieło, świadczenie usług).

finanserka.pl

Czy można spłacić kredyt przed terminem?

finanserka.pl

Każde zobowiązanie można spłacić przed terminem zapłaty określonym w umowie kredytowej. Na skutek zmiany obowiązujących przepisów banki nie mogą pobierać dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązań finansowych.

finanserka.pl

Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego?

finanserka.pl

Tak, w przypadku kredytów zaciągniętych na podstawie ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Art. 39 ust. 1 ww. ustawy – analogicznie do art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim – zdaniem UOKiK daje podstawę do żądania zwrotu kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

finanserka.pl

Co należy zrobić, aby otrzymać zwrot kosztów za wcześniejszą spłatę kredytu?

finanserka.pl

W tym celu należy w instytucji finansowej złożyć reklamację, powołując się na wyrok TSUE (w sprawie C-383/18) oraz stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (z 2 marca 2020 r.) i opinię Rzecznika Finansowego.

finanserka.pl

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej?

finanserka.pl

Podpisując umowę kredytową z bankiem warto dokładnie zapoznać się z treścią samej umowy oraz wszystkich załączników i regulaminów, które są wspominane w treści umowy. Należy zwrócić szczególną uwagę na zapisy drobnym drukiem. W przypadku renomowanych banków nie ma to tak dużego znaczenia, ponieważ duże banki nie pozwalają sobie na zepsucie renomy wątpliwymi bądź zakazanymi zapisami. Inaczej sprawa się ma z para bankami lub firmami pożyczkowymi.

finanserka.pl

Czy można wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

finanserka.pl

Niestety, zmiany w prawie spowodowały, że obecnie nie można wziąć kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Wymagana wysokość to 10% inwestycji. Niektóre banki wymagają aż 20% wkładu własnego. Wkładem własnym oprócz środków pieniężnych może być też inna nieruchomość. Np. przy budowie domu wkładem własnym jest wartość działki, na której dom ma być zbudowany.

finanserka.pl

Czy bank narzuca okres kredytowania?

finanserka.pl

Co do zasady, to kredytobiorca wybiera okres na jaki chce wziąć np.: kredyt hipoteczny. Należy jednak pamiętać o górnej granicy wieku dla kredytobiorców. W zależności od banku może to być 67, 70 czy 75 rok życia. W niektórych przypadkach bank może wydłużyć okres kredytowania z uwagi na gorszą zdolność kredytową. Tzn.: jeśli chcemy wziąć duży kredyt na krótszy okres czasu, to musimy się liczyć z wysokimi ratami. Jeśli nasza zdolność kredytowa „nie pozwala” płacić tak wysokich rat, bank może wydłużyć okres kredytowania.

finanserka.pl

Czy można wcześniej spłacić zobowiązanie kredytowe?

finanserka.pl

W większości ofert kredytowych banki dopuszczają możliwość wcześniejszej spłaty. Trzeba jednak w takim przypadku dokładnie zapoznać się z umową kredytową. Czasem, już od następnego dnia po uruchomieniu środków nadpłata kredytu jest możliwa bez ponoszenia żadnych kosztów. Dużo banków zakłada jednak prowizję za spłatę lub nadpłatę kredytu przez pierwsze 36 miesięcy. Prowizja wynosi zazwyczaj od 1 do 3%.

finanserka.pl

Czy można sprzedać nieruchomość obciążoną hipoteką?

finanserka.pl

W umowie kredytowej nie może istnieć zapis zakazujący sprzedaży nieruchomości kredytowanej nieruchomości aż do momentu spłaty kredytu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku sprzedaży, bank cały czas ma prawo egzekwować raty kredytu. Nieruchomością można jednak dysponować swobodnie.

finanserka.pl

Kto może skorzystać z pomocy doradców?

finanserka.pl

Istnieje tylko jedna odpowiedź: KAŻDY! Dzięki elastycznemu podejściu większość spraw załatwiamy on-line lub telefonicznie.

finanserka.pl

Jakie są podstawowe warunki, które trzeba spełniać przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego?

finanserka.pl

• być pełnoletnim obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej,
• legitymować się dowodem osobistym lub paszportem,
• mieć pełną zdolność do czynności cywilno-prawnych,
• i co w większości przydatne: posiadać rachunek bankowy.

finanserka.pl

Jakie dokumenty będą mi potrzebne?

finanserka.pl

Dokumenty, jakie będą wymagane przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny będą zależały od źródła dochodów, ale i od banku w którym chcesz zaciągnąć kredyt. Podstawowym dokumentem jest dowód osobisty, oraz dokumenty potwierdzające wysokość naszego dochodu.

finanserka.pl


  • zakup lub budowa domu,

  • remont lub adaptacja nieruchomości,

  • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,

  • przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności,

  • wykończenie, remont lub modernizację wybudowanego mieszkania lub domu,

  • zakup działki

Page Title
#zapytajeksperta
zapytaj eksperta open_in_new

porównaj oferty

Podczas spotkań lub rozmów telefonicznych, czy też online zadajecie Państwo bardzo dużo pytań dotyczących kredytów, finansowania, inwestycji. Część z nich powtarza się praktycznie podczas każdego spotkania. Dlatego przedstawiamy poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Do jakich celów służy kredyt hipoteczny:

Z pozoru podobne oferty mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wybór właściwego kredytu hipotecznego to nie lada sztuka.

Zastanawiając się nad zakupem nieruchomości na własne potrzeby lub w celu inwestycyjnym z reguły w pierwszej kolejności skupiamy się na wyborze odpowiedniej lokalizacji i standardu. Dopiero później staramy się ocenić, czy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca, aby zaciągnąć kredyt na mieszkanie lub kredyt na dom. Kalkulator hipoteczny powinien być jednak jednym z pierwszych narzędzi, po które sięgniemy rozważając inwestycję.

Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udzielamy dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.

 

Nie odpowiadamy również za treści witryn, do których prowadzą odnośniki. Korzystanie z portalu jest dobrowolne. Znaki towarowe użyte zostały jedynie w celach informacyjnych. Portal finanserka.pl ma charakter informacyjno-reklamowy.

HIPOTECZNY

GOTÓWKOWY

Zdolność kredytowa

Wybierz najodpowiedniejsze

finanserka.pl jest częścią Network Market's Group Polska

Copyright © FINANSERKA.PL

f

Share Social Media
|
#zapytajeksperta
zapytaj eksperta open_in_new

Skorzystaj z pomocy!

Nie chcesz wybierać sam?

Umów darmowy kontakt

Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Decyzja o warunkach i przyznaniu wnioskowanego produktu, usługi z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji klienta zostanie podjęta przez odpowiednią wybraną instytucję finansową przez użytkownika wnioskującego o produkt, usługę finansową.

Lubisz być zawsze na bieżąco? Finanserka.pl dostarczy Ci porządnej dawki niezbędnych informacji. Konta osobiste, kredyt gotówkowy, pożyczka, czy też chwilówka - zawsze aktualne oferty. Codzienna aktualizacja!

Rzetelne porównywarki