Pozostałe oferty - ważne elementy każdego biznesu

KREDYT GOTÓWKOWY który utrzyma płynność finansową Twojej firmy. Ratunek w działalności gospodarczej.

Prosty sposób na finanse firmy

Własne przedsiębiorstwo, czy to na początku funkcjonowania, czy też w wyniku rozwoju, wymaga nakładów finansowych. Czasem niestety są to sumy zbyt duże dla właściciela. W takiej sytuacji jednym z popularniejszych rozwiązań jest firmowy kredyt* w działalności gospodarczej. Istotne jest natomiast, to aby uzyskane w ten sposób środki zostały przeznaczone na cele działalności gospodarczej.

*Wybierz kredyt dla Twojej Firmy. Rozwijaj firmę, finansuj bieżące wydatki

porównujemy oferty

największych instytucji

Idea bank, Star wars, łotr 1, zalando, buty, zegarek, bransoletka, rainbow, monopoly, rogue one, United International Pictures, facebook, ipla, youtube, eurowizja, piłka nożna, eliminacje, mistrzostwa świata, sparing, boks, rywalizacja,film, filmy, online, lektor, dubbing, pl, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, gwiezdne wojny, mbank, bzwbk, millenium, get in bank,

Porównaj oferty

Porównaj oferty

Biuro Informacji Kredytowej zostało powołane w celu minimalizowania ryzyka kredytowego, oraz zwiększenia bezpieczeństwa.

 

Zanim bank udzieleni kredyt powinien zbadać zdolność kredytową klienta. BIK gromadzi, przechowuje, przetwarza i dokonuje dystrybucji kompleksowej informacji o historii kredytowej klientów indywidualnych banków w formie raportów kredytowych. Gromadzenie tych informacji odbywa się na podstawie umów zawieranych z bankami i innymi instytucjami upoważnionymi do udzielania kredytów. Działalność tego systemu sprawia, że znacznie uproszczone i skrócone zostały procedury związane z udzieleniem kredytu nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu minut w przypadku prostszych transakcji. Dzięki temu, że bank niemal od ręki może uzyskać raport kredytowy na nasz temat, oszczędzamy wiele czasu. Nie trzeba już biegać po różnych instytucjach i ponosić dodatkowych kosztów celem uzyskania zaświadczeń o aktualnym stanie zobowiązań. Otrzymując raport kredytowy dotyczący konkretnego klienta bank poznaje w ten sposób nie tylko bieżącą wysokość jego zobowiązań, lecz także zmiany, jakie występowały w tym zakresie w przeszłości.

Poza tym, z czego zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, raport taki ukazuje aktywność kredytową klienta, tj. podjęte przez niego próby uzyskania kredytu. Niejako w zamian bank zobowiązuje się w umowie z BIK do przekazywania informacji na temat osoby, która zaciągnęła kredyt, formy kredytu i jego wysokości, przebiegu spłaty zadłużenia oraz o stanie i obrotach na rachunkach bankowych. Ponieważ informacje te objęte są tajemnicą bankową, nie uzyskamy dostępu do historii kredytowej innej osoby. Należy pamiętać, że nie tylko fakt zaciągnięcia kredytu będzie w BIK odnotowany. Przekazywane informacje dotyczą także poręczycieli, osób dających innego rodzaju zabezpieczenia czy nawet pełnomocników do rachunku i upoważnionych użytkowników (np.: użytkownika karty kredytowej). Trzeba więc mieć świadomość, że nie tylko zaciągnięte kredyty czy pożyczki negatywnie wpływają na ocenę naszej zdolności kredytowej. W podobny sposób traktowane są poręczenia i innego rodzaju zabezpieczenia cudzych zobowiązań, o które zapewne bank zapyta we wniosku kredytowym. Nie ma co tego ukrywać, ponieważ i tak szybko - zaraz po wystąpieniu przez bank o raport kredytowy do BIK - nasza prawdomówność zostanie poddana dokładnej weryfikacji. Każdy może wystąpić do Biura Informacji Kredytowej z wnioskiem o udostępnienie raportu zawierającego informację dotyczącą danych osobowych wnioskodawcy przetwarzanych w BIK. Do wyboru mamy darmowy Raport STANDARD, z którym wiąże się jednak pewne ograniczenie - BIK udziela go tylko raz na 6 miesięcy, albo odpłatny Raport PLUS, który udzielany jest na każde życzenie wnioskodawcy. Treść obu raportów praktycznie nie różni się. Raport PLUS podlega opłacie w wysokości 30 zł, bez względu na to czy odbieramy go osobiście w Biurze Obsługi Klienta BIK lub pocztą. Inaczej to wygląda w przypadku wystąpienia o Raport STANDARD. Jeżeli odbierzemy go osobiście, żadna opłata nie jest wymagana. W przypadku jednak, gdy chcemy taki raport otrzymać na wskazany adres (listem poleconym), wówczas do wniosku należy dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty za przesyłkę w wysokości 10 zł. Od tego, jakie informacje na nasz temat znajdują się w BIK, zależy często, czy otrzymamy kolejny kredyt. Warto więc co pewien czas dokonywać ich weryfikacji, Nieraz zdarza się bowiem, że w zbiorach BIK figurują nieprawidłowe czy nieaktualne już dane na nasz temat. Jeżeli mamy zastrzeżenia co do prawidłowości danych zawartych w otrzymanym raporcie, z pisemną reklamacją powinniśmy wystąpić do konkretnego banku, od którego nieprawidłowe dane w raporcie pochodzą, a nie do Biura Informacji Kredytowej. Nie może ono bowiem poprawiać danych na wniosek klienta. Zmiany dokonywane są wyłącznie przez bank, z którego dane pochodzą, poprzez przesłanie do BIK poprawnych, zaktualizowanych danych lub pisemnego wniosku o dokonanie korekty w danych, których dotyczyła reklamacja konsumenta.

KONTO FIRMOWE spełniające Twoje oczekiwania z korzyścią dla prowadzonego biznesu.

Korzystaj z korzyści wybranego konta firmowego

POLECANA OFERTA

SPRAWDŹ KREDYTY

Przeglądaj oferty

Rozwiązania w biznesowych finansach dla Ciebie

W prowadzeniu działalności gospodarczej przydatne okazuje się być konto firmowe*, dopasowane do indywidualnych wymagań danej firmy. Zdecydowanie najważniejsze w wyborze optymalnego konta firmowego jest jego dopasowanie do potrzeb przedsiębiorcy. Dla przedsiębiorców główne parametry, wedle których powinni wybierać konta firmowe to: wysokość opłat, dodatkowe korzyści.

*Wybierz konto dla finansów Twojej Firmy, dokonuj płatności  ZUS, US, CIT

KONTO FIRMOWE

KONTO FIRMOWE OD ALIOR BANKU

KREDYT FIRMOWY

KREDYT FIRMOWY OD ALIOR BANKU

Przeglądaj oferty

JEDNA NIŻSZA RATA

POŻYCZKA POZABANKOWA

POZOSTAŁE OFERTY

PASAŻ FINANSOWY

OFERTY FINANSOWE

WACHLARZ FINANSOWY

NIE TYLKO FINANSE

Zewnętrzne serwisy

 Czym jest BIK (BIURO INFORMACJI KREDYTOWEJ)?

Szukasz najlepszego kredytu mieszkaniowego, kredytu konsolidacyjnego, refinansowego, pożyczki hipotecznej?

Polecana oferta

Skorzystaj z bezpłatnego porównania ofert w ponad 25 bankach

Leasing

"Wynajmij" samochód dla Swojej firmy.

Ustal własne kryteria wyboru

OFERTY LEASINGU

Sprawdź

Księgowość

Skorzystaj z księgowości w pakiecie.

Uproszczone zasady (s.c., s.j., s.p.)

OFERTĘ KSIĘGOWOŚCI

OFERTĘ KSIĘGOWOŚCI

Sprawdź

Faktoring

Korzystaj z faktoringu online.

Wybierz odpowiednią ofertę

OFERTY FAKTORINGU

Sprawdź

  Pozostałe oferty direct

Właściciel serwisu dokłada wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udziela dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.

finanserka.pl

 

Pośrednik w finansach online

 

Share Social Media
|

f

Odwiedź i polub nas na

FACEBOOK

Finanse blisko Ciebie. Finanse dla Twojej Firmy.

Finanse firmowe pod kontrolą

Najodpowiedniejsze narzędzia dla biznesu.

Finanserka
Ubezpiecz podróż

Dbaj o siebie - epidemia wciąż trwa

Większość spraw możesz załatwić z domu.

Bankuj mobilnie lub przez internet.

FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

Polecamy

SPRAWDŹ KONTA

POLECANA OFERTA

  • Wiedz pierwszy o szczegółach Twojej oferty

  • Pomogą Ci prawdziwi ludzie

  • Łatwo porównaj tysiące ofert