porównujemy oferty

największych instytucji

Dbaj o siebie - epidemia wciąż trwa

Większość spraw możesz załatwić z domu.

Bankuj mobilnie lub przez internet.

FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

Poza tym, z czego zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, raport taki ukazuje aktywność kredytową klienta, tj. podjęte przez niego próby uzyskania kredytu. Niejako w zamian bank zobowiązuje się w umowie z BIK do przekazywania informacji na temat osoby, która zaciągnęła kredyt, formy kredytu i jego wysokości, przebiegu spłaty zadłużenia oraz o stanie i obrotach na rachunkach bankowych. Ponieważ informacje te objęte są tajemnicą bankową, nie uzyskamy dostępu do historii kredytowej innej osoby. Należy pamiętać, że nie tylko fakt zaciągnięcia kredytu będzie w BIK odnotowany. Przekazywane informacje dotyczą także poręczycieli, osób dających innego rodzaju zabezpieczenia czy nawet pełnomocników do rachunku i upoważnionych użytkowników (np.: użytkownika karty kredytowej). Trzeba więc mieć świadomość, że nie tylko zaciągnięte kredyty czy pożyczki negatywnie wpływają na ocenę naszej zdolności kredytowej. W podobny sposób traktowane są poręczenia i innego rodzaju zabezpieczenia cudzych zobowiązań, o które zapewne bank zapyta we wniosku kredytowym. Nie ma co tego ukrywać, ponieważ i tak szybko - zaraz po wystąpieniu przez bank o raport kredytowy do BIK - nasza prawdomówność zostanie poddana dokładnej weryfikacji. Każdy może wystąpić do Biura Informacji Kredytowej z wnioskiem o udostępnienie raportu zawierającego informację dotyczącą danych osobowych wnioskodawcy przetwarzanych w BIK. Do wyboru mamy darmowy Raport STANDARD, z którym wiąże się jednak pewne ograniczenie - BIK udziela go tylko raz na 6 miesięcy, albo odpłatny Raport PLUS, który udzielany jest na każde życzenie wnioskodawcy. Treść obu raportów praktycznie nie różni się. Raport PLUS podlega opłacie w wysokości 30 zł, bez względu na to czy odbieramy go osobiście w Biurze Obsługi Klienta BIK lub pocztą. Inaczej to wygląda w przypadku wystąpienia o Raport STANDARD. Jeżeli odbierzemy go osobiście, żadna opłata nie jest wymagana. W przypadku jednak, gdy chcemy taki raport otrzymać na wskazany adres (listem poleconym), wówczas do wniosku należy dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty za przesyłkę w wysokości 10 zł. Od tego, jakie informacje na nasz temat znajdują się w BIK, zależy często, czy otrzymamy kolejny kredyt. Warto więc co pewien czas dokonywać ich weryfikacji, Nieraz zdarza się bowiem, że w zbiorach BIK figurują nieprawidłowe czy nieaktualne już dane na nasz temat. Jeżeli mamy zastrzeżenia co do prawidłowości danych zawartych w otrzymanym raporcie, z pisemną reklamacją powinniśmy wystąpić do konkretnego banku, od którego nieprawidłowe dane w raporcie pochodzą, a nie do Biura Informacji Kredytowej. Nie może ono bowiem poprawiać danych na wniosek klienta. Zmiany dokonywane są wyłącznie przez bank, z którego dane pochodzą, poprzez przesłanie do BIK poprawnych, zaktualizowanych danych lub pisemnego wniosku o dokonanie korekty w danych, których dotyczyła reklamacja konsumenta.

Idea bank, Star wars, łotr 1, zalando, buty, zegarek, bransoletka, rainbow, monopoly, rogue one, United International Pictures, facebook, ipla, youtube, eurowizja, piłka nożna, eliminacje, mistrzostwa świata, sparing, boks, rywalizacja,film, filmy, online, lektor, dubbing, pl, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, gwiezdne wojny, mbank, bzwbk, millenium, get in bank,

Polecana oferta

Biuro Informacji Kredytowej zostało powołane w celu minimalizowania ryzyka kredytowego, oraz zwiększenia bezpieczeństwa.

.

Zanim bank udzieleni kredyt powinien zbadać zdolność kredytową klienta. BIK gromadzi, przechowuje, przetwarza i dokonuje dystrybucji kompleksowej informacji o historii kredytowej klientów indywidualnych banków w formie raportów kredytowych. Gromadzenie tych informacji odbywa się na podstawie umów zawieranych z bankami i innymi instytucjami upoważnionymi do udzielania kredytów. Działalność tego systemu sprawia, że znacznie uproszczone i skrócone zostały procedury związane z udzieleniem kredytu nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu minut w przypadku prostszych transakcji. Dzięki temu, że bank niemal od ręki może uzyskać raport kredytowy na nasz temat, oszczędzamy wiele czasu. Nie trzeba już biegać po różnych instytucjach i ponosić dodatkowych kosztów celem uzyskania zaświadczeń o aktualnym stanie zobowiązań. Otrzymując raport kredytowy dotyczący konkretnego klienta bank poznaje w ten sposób nie tylko bieżącą wysokość jego zobowiązań, lecz także zmiany, jakie występowały w tym zakresie w przeszłości.

KONTA OSOBISTE

KONTA MŁODZIEŻOWE

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

KREDYTY GOTÓWKOWE

LOKATY BANKOWE

KREDYTY HIPOTECZNE

Przeglądaj oferty

KARTY KREDYTOWE

KREDYT FIRMOWY

JEDNA NIŻSZA RATA

KONTA WALUTOWE

POŻYCZKA POZABANKOWA

KREDYTY KONSOLIDACYJNY

KONTO FIRMOWE

POZOSTAŁE OFERTY

PASAŻ FINANSOWY

OFERTY FINANSOWE

WACHLARZ FINANSOWY

NIE TYLKO FINANSE

Zewnętrzne serwisy

Konta bez kosztów - wybierz konto osobiste dla osób fizycznych

Konto bankowe W radiu, gazetach, telewizji, Internecie, na ulicy… wszędzie są reklamy banków. Każdy bank w swojej ofercie ma przynajmniej jedno konto osobiste. Według badań, w Polsce banki prowadzą ponad 38 mln kont osobistych, a czterech na pięciu Polaków ma przynajmniej jedno konto bankowe ROR. Optymalny wybór konta osobistego może przynieść relatywnie duże korzyści i spore oszczędności. Stwórz własny ranking i wybierz najodpowiedniejsze konto dla siebie.

Wybierz konto dla Twoich finansów

Przeglądaj oferty

Lokaty - oszczędzaj z gwarancja zysku

Lokata bankowa jest to obecnie najpopularniejszy produkt oszczędnościowy. Zawieramy z bankiem umowę dotyczącą zdeponowania środków finansowych. Bank zobowiązuje się naliczać odsetki zgodnie z umową po upływie określonego terminu. Wybór najlepszej lokaty nie jest oczywisty – ilość produktów może przyprawić o zawrót głowy. Każdy bank posiada w ofercie co najmniej kilka lokat różnego rodzaju i różnie oprocentowanych.

Wybierz lokatę by pomnażać nadwyżki finansowe

Przeglądaj oferty

Karty kredytowe - bądź mistrzem bezcennych chwil

Karta kredytowa pozwala na co dzień swobodnie operować własnymi środkami zgromadzonymi na koncie osobistym, czy też dodatkowymi funduszami, które dostępne są w ramach związanego z nią limitu odnawialnego, mogą zarówno uratować domowy budżet, kiedy nastąpi taka potrzeba (przewidziana bądź nie), jak również ułatwić spełnienie marzeń.

Wybierz kartę kredytową.

Dysponuj finansami offline

Przeglądaj oferty

Kredyty gotówkowe - supermen w finansach

Kredyt gotówkowy Szykują się duże wydatki? Potrzebujesz gotówki na szybko? Chcesz uniknąć ciągnących się w nieskończoność formalności? Dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Banki mają szeroką ofertę kredytów – jak znaleźć najbardziej korzystną? Z nami znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie i swoich finansów!

Wybierz kredyt dla Siebie na dowolny lub indywidualny cel

Przeglądaj oferty

 Wybierz najodpowiedniejsze rozwiązanie dla Siebie

 Czym jest BIK (BIURO INFORMACJI KREDYTOWEJ)?

Sprawdź ofertę

Kredytu Hipotecznego z niską ratą

  • Wiedz pierwszy o szczegółach Twojej oferty

  • Pomogą Ci prawdziwi ludzie

  • Łatwo porównaj tysiące ofert

Finanserka
Ubezpiecz podróż

Masz to jak w banku

Wybierz najodpowiedniejsze konto osobiste, kartę kredytową, kredyt gotówkowy.

Przekonaj się jakie to proste!

Finanse blisko Ciebie

Właściciel serwisu dokłada wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udziela dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.

finanserka.pl

 

Pośrednik w finansach online

 

Share Social Media
|

f

Odwiedź i polub nas na

FACEBOOK

Polecamy

Szukasz najlepszego kredytu mieszkaniowego, kredytu konsolidacyjnego, refinansowego, pożyczki hipotecznej?

Polecana oferta

Skorzystaj z bezpłatnego porównania ofert w ponad 25 bankach