KALKULATOR FINANSOWY - WYSOKOŚĆ MIESIĘCZNEJ RATY, A OKRES SPŁATY

FINANSerka. Porównywarki i kalkulatory finansowe online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

Okres kredytowania jest jednym z głównych parametrów kredytu. Ma istotny wpływ na ostateczne koszty pożyczki. Nie każdy kredytobiorca jest w komfortowej sytuacji i ma możliwość samodzielnego zdecydowania o długości kredytu, ponieważ wpływa również na zdolność kredytową. Bank pożyczy wyższą kwotę osobie o niższych dochodach, ale pod warunkiem rozłożenia spłaty przykładowo na maksymalny proponowany przez niego okres. Klient się zgadza bądź rezygnuje, szukając innych opcji. Wybór okresu kredytowania nie jest prosty, szczególnie przy kredytach hipotecznych, gdzie różnice w kosztach idą w tysiące. Mieć teraz (niska rata, długi okres)  czy zaciskać pasa (wysoka rata, krótki okres)? Długość spłaty pożyczki musi być dostosowana do możliwości finansowych kredytobiorcy.

 

Konieczna jest analiza sytuacji finansowej. Podliczenie dochodów i wszystkich wydatków, zobowiązań. Kwota, która pozostaje może być przeznaczona na spłatę rat - jest to maksymalna kwota i ryzykowne jest przeznaczanie wszystkich wolnych środków miesięcznie na spłatę kredytu. Część należy przeznaczyć na oszczędności długofalowe, a część na wydatki w krótszym odstępie czasu. Długofalowe oszczędności zapewniają spokój, w przypadku utraty pracy, wypadku, w każdej sytuacji, w której nadszarpnięty zostaje budżet. Są gwarantem spłaty rat w trudniejszych finansowo okresach. Oszczędności krótkoterminowe to wydatki na naprawy, wymianę sprzętów, wakacje itd. Rata kredytu powinna być takiej wysokości, by kredytobiorca część pieniędzy mógł odkładać na przyszłość, a część na bliższe plany. Dzięki temu w razie nieprzewidzianych wydatków sięga do oszczędności. Przeznaczając maksymalną miesięczną kwotę na ratę jest ryzyko, że w pewnym momencie mogą pojawić się problemy finansowe. Nawet kilka niedużych wydatków, ale poza określonym budżetem zaczyna rodzić problemy. Aby podreperować finanse, zaciągane są szybkie pożyczki czy korzystamy z debetu, karty kredytowej, a to rodzi kolejne koszty. Dlatego zawsze warto pozostawić pewną kwotę, która będzie tą poduszką bezpieczeństwa w trudniejszym okresie.

ZNAJDŹ NAJLEPSZY KREDYT

Okres kredytowania

finanserka.pl

FINANSE BLISKO CIEBIE

#Kalkulator obliczenia kwoty możliwej do przekazania na

comiesięczną ratę zobowiązania finansowego

Właściciel serwisu dokłada wszelkich starań, by informacje prezentowane w serwisie były kompletne, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystywania prezentowanych danych. Nie udziela dodatkowych informacji na temat produktów prezentowanych w serwisie.

Współpracuj z nami. Zostań naszym partnerem

finanserka.pl

 

Pośrednik w finansach online

Share Social Media
|

f

Odwiedź i polub nas na

FACEBOOK

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego faktu.